A Spar árbevétele 10 százalékkal emelkedett tavaly

    A Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. árbevétele 2019-ben 679,6 milliárd forintot tett ki, ez 10 százalékos növekedés az előző évhez képest – mondta a cég csütörtöki sajtótájékoztatóján Heiszler Gabriella, a társaság ügyvezető igazgatója.

    Hozzátette, hogy a Spar tulajdonában lévő Regnum Húsüzem és Oktatóközpont nettó forgalma 40,9 milliárd forint volt, a franchise hálózat éves forgalma pedig meghaladta az 56 milliárd forintot.


    A Regnum Húsüzemben, amely 2004-ben kezdte meg a működését, tavaly egyebek mellett már 2611 szarvasmarhát és 451 ezer darab félsertést dolgoztak fel.


    Beszámolt még a Spar enjoy convenience üzem működéséről is, az egységben, amelyben 2018-ban indult el a termelés, szendvicseket (éves szinten 2,6 millió darabot) és majonézes salátákat állítanak elő. A Spar saját üzemei közül ezt viselte meg leginkább a koronavírus-járvány, ugyanis március-áprilisban az üzem csak 20-30 százalékos gyártókapacitás mellett üzemelt – tette hozzá.


    A Spar Magyarország 13 ezer embert foglalkoztat, 572 áruházzal rendelkezik, ebből 190 franchise üzlet, 348 szupermarket, 34 Interspar hipermarket.


    Szalay Zsolt, a kereskedelmi üzletlánc ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a Spar tavaly 25 milliárd forintot fordított beruházásokra: 2 szupermarketet adtak át (Győrszentivánban és Budapesten a Duna Plázában), Tatán 4,2 milliárd forintból új Interspar épült, 14 üzletet pedig felújítottak.


    Közölte, 2019. május 6-án indult el Spar online értékesítése, az internetes áruház működési területe Budapestet és 36 környező települést fed le. A rendeléseket a diósdi, a szentendrei és a pesterzsébeti Intersparból teljesítik.


    A koronavírus hatásairól Heiszler Gabriella elmondta, hogy a járvány alatt a társaságnál tapasztalt fluktuáció lecsökkent, átalakultak a vásárlói szokások, ugyanis a járvány alatt de még most is a fogyasztók ritkábban térnek be a boltokba, de akkor a korábbinál nagyobb tételben vásárolnak.


    Kérdésre válaszolva elmondta, hogy a kiskereskedelmi különadó hatással lesz a vállalat terveire, ugyanis vélhetően beruházások maradhatnak el miatta. Ugyanakkor megerősítette, hogy a már elindított fejlesztések, amire példaként a kaposvári és a törökbálinti építkezéseket említette, zavartalanul folytatódnak, a lehetséges változások ezeket nem érintik.